Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir?

Tüp bebek tedavisine karar veren çiftlerin ilk olarak kendileri için en uygun merkezi seçmeleri yönünde adım atmak olacaktır. Bunun için göz önünde bulundurulması gereken bazı başlıklar vardır.Peki başarılı tüp bebek merkezi nasıl seçilir?

Başarılı Tüp Bebek Merkezi Nasıl Seçilir?

Ülkemizde 140’dan fazla ruhsatlı tüp bebek merkezi bulunur. Bunların çoğu ise son 7-8 yıl önce açılmıştır. Bu durumda normal olarak başarı oranlarını ve verdikleri hizmetleri etkilemektedir. Tüp bebek kararı alan çiftler en uygun merkezi seçmekte oldukça zorlanır ve neye göre hareket edecekleri konusunda fazla emin değillerdir.

Tüp bebek merkezi seçim aşamasında birçok merkezin faktörleri sizlere aynı gelebilir. Örneğin başarı oranları, doktor sayıları, teknik donanımları gibi birçok faktör aynı olduğundan kafanızı karıştırabilir. Fakat bunlar tek başına tüp bebek merkezi seçimi için yeterli derecede başarılı olduğuna kanaat getirmez.

Tüp bebek tedavisinde anne adayının yaşı gibi birçok unsur tedavi başarısını etkilemektedir. Bu sebeple çoğu merkezde kolay hastaları kabul edip, ileri yaştaki hastaları geri çevirerek, başarı oranlarını yüksek göstermektedir. Bu yüzden tüp bebek merkezi seçiminde acele etmeyerek ve itina ile davranarak seçimlerini yapmalılar.