En İyi Tüp Bebek Doktoru

Tüp bebek tedavisini uygulayan merkezler ve bu merkezlerde çalışan doktorlar arasında kıyaslama sürekli yapılır.En iyi tüp bebek doktoru hangisi ya da en iyi tüp bebek merkezi neresi  gibi sorular, özellikle tedavi olacak çiftler için büyük bir soru işareti oluşturur. Bu tür durumlarda merkez ve doktor incelemelerinin iyi bir şekilde yapılması, doğru verilerin elde edilmesi gerekir.

En İyi Tüp Bebek Doktoru Nasıl Belirlenir?

Tüp bebek doktorları arasında en iyisinin seçiminin yapılabilmesi adına operasyonlara ve operasyonlardan alınan sonuçlara bakılmalıdır. Bu sonuçlara göre yüksek başarı oranına sahip olan doktorun daha iyi olduğu söylenebilir. Fakat bu çok basit ve yüzeysel bir araştırma olacaktır. Zira iki doktor arasında operasyon sayısı açısından büyük farklar olabilir. Bu nedenle karşılaştırma yapılırken, operasyon sayısı ve başarılı operasyonların oranlarının daha dikkatli incelenmesi gerekir. Doktorlar için yapılacak incelemede dikkat edilecek diğer bir detay, başarısız operasyonların nedenidir. Özellikle tıbbi ve uzman yetersizliği nedeniyle bir başarısızlık yaşanmışsa, doktorun seçimi noktasında bir kez daha düşünülmesi gerekir.

En İyi Tüp Bebek Merkezi Nasıl Belirlenir?

En iyi tüp bebek merkezinin belirlenmesinde ise uzmanın yanı sıra çalışan personeller, merkez olarak başarı oranı, laboratuvar imkanları ve tüp bebek işlemleri sırasında iyi bir desteğin verilebilir olması dikkate alınmalıdır. Merkez seçiminde de bu kriterlere göre seçim yapılması, kişileri doğru şekilde yönlendirecektir.