İlk Gece Hurafeleri Vajinismus’a Neden Oluyor

İlk gece hurafeleri denilen yanlış inanışlar, vajinismus hastalığına neden olmaktadır.

İlk Gece Hurafeleri Vajinismus’a Neden Oluyor

Vajinismus hastalığı fiziksel değil, psikolojik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık, kadının cinsel ilişki esnasında çeşitli faktörlerden korkup, endişe duyarak kendini kasma durumudur. Dolayısıyla bu esnada penis vajinadan içeriye giremeyeceğinden cinsel birleşme gerçekleşmez. Kadın bu süreçte oldukça acı ve ağrı hisseder. Bu durum kişilerin evliliğine de büyük ölçüde olumsuz etki etmektedir. Kendi kendine veya sürekli, deneyerek geçen bir hastalık değildir. Mutlaka tedavi edilmelidir. Üstelik tedavisi oldukça basittir. Birkaç seans psikolojik terapi ve egzersiz yöntemleri ile rahatlıkla atlatılabilmektedir. Yanı sıra bu süreçte erkeğin eşinin yanında olup ona destek vermesi de son derece önemlidir. Bu sayede tedavi sürecinde daha kısa sürede olumlu cevap almak mümkündür. Ayrıca bu rahatsızlık, kişilerin ilk gece hurafeleri denilen yanlış inanışlarından da kaynaklanmaktadır.

İlişkinin ilk günü kadının canı çok yanar

Vajinismus hastalığının temelinde bu gece hurafesi vardır. Kadın bundan yüksek derece etkilenerek kendini kasar. Ve bu şekilde kısır döngü halini alır. Ancak cinsel ilişki ağrı yapan bir fiil değildir. Çünkü vajina kaygan ve esnek bir yapıya sahiptir. Sadece kızlık zarında bir miktar açılma olacağından hafif hissedilir. Bundan sonraki süreçte kadının hiçbir cinsel ilişkisinde canı yanmaz.

Cinsellik hakkında konuşmak ayıptır

Çiftlerin sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmaları için, cinsellikten beklentilerini, duygu ve düşüncelerini konuşmaları kesinlikle şarttır. Bu konuda sağlıklı iletişim kurulduğu takdirde, cinsel ilişkilerindeki tüm sorunlar hallolmuş olur.

Cinsel ilişki erkeklerin gereksinimi, kadınların ise zorunluluğudur

Bu da tamamen yanlış bir bilgidir. Kadının da erkeğin de eşit derece cinsel ihtiyaçları vardır. Her iki tarafında zevk duyabildiği bu durumda, cinsellik kadın için bir zorunluluk olamaz.

Cinsel ilişki vücuda zarar verir

Aksine.. Cinsel ilişki vücut için yaralı bir eylemdir.

Vajinam dar ve penis çok büyük

Bu da yanlış bir bilgidir. Hatta hurafedir. Vajina, penis hangi boyutta olursa olsun, esnek ve kaygan yapısı sayesinde gerektiği kadar açılmaya son derece elverişlidir.