Tekrarlayan gebelik kaybından sonra tüp bebek tedavisi

Tekrarlayan gebelik kaybından sonra tüp bebek tedavisi çiftler tarafından çok merak edilen konular arasındadır.Sürekli gebelik kaybı yaşayan anne adayları tüp bebek tedavisi ile anne olma hayalini gerçekleştirebilir.

Tekrarlayan gebelik kaybından sonra tüp bebek tedavisi

Tüp bebek tedavisi ülkemiz de dahil olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde uygulanan ve çocuk hayali ile yaşayan çiftlere umut olan bir yardımcı gebelik yöntemidir.  Bu yönteme gebelikte çeşitli sorunlar yaşayarak gebelik kaybıyla sonuçlanan durumlarda ve gebeliğin oluşmaması durumlarında sıklıkla başvuruluyor. Kadınların geçirdikleri en önemli dönemlerden bir tanesi olan gebelik döneminde yaşanan gelişmeler de çocuğun sağlıklı olabilmesinde en büyük etkenlerden bir tanesi. Ancak bir istatistik dünyadaki gebelik kayıplarının ne denli çok olduğunu ortaya koyuyor. Buna göre dünyadaki tüm gebeliklerin yarısı düşükle sonuçlanıyor. Bu durumun meydana gelmesi ile çiftler oldukça endişeleniyorlar ve bu durum tıbbi bir ihmal olsa dahi ileride düşüğün tekrarlanması bir sorun olarak karşımıza çıkmakta.

Tekrarlayan gebelik kaybı

Tekrar eden gebelik kayıplarının ardından çiftler alternatif olan yardımcı gebelik yöntemi tüp bebek tedavisine yönleniyorlar. Tüp bebek tedavisi tekrar eden düşük olaylarının en büyük yardımcısı konumunda olabiliyor. Zira düşük olayları genetik sebeplerden kaynaklanıyorsa , tüp bebek tedavi yöntemi ile genetik inceleme sonucunda sorun tespit edilerek bu duruma çare olunabilmekte. Tekrarlayan gebelik kayıplarının en büyük nedenleri ; genetik problemler , enfeksiyonal problemler , bağışıklık sisteminde meydana gelen tepki , rahimdeki anatomik bozukluklar olarak karşımıza çıkmakta.

Tüp Bebek Tedavisi

Bebek sahibi olmak isteyen ancak sürekli gebelik kayıpları yaşayan çiftler için en doğru tedavi yöntemlerinden bir tanesi de tüp bebek tedavisi. Bu tedavi tüm süreçteki hormonal yönetimin ilgili sağlık kuruluşunda yapılmasından dolayı büyük bir avantajı var. Anne adayının en başta meydana gelen yumurtlama sürecinden embriyonun rahme yerleştirilmesi işlemi özenle takip edilerek titizlikle bir uzman tarafından gerçekleştiriliyor. Bu sayede doğal durumlardaki meydana gelebilecek düşük problemlerinin de büyük bir kısmı önlenebiliyor. Böylece genetik nedenlerden dolayı oluşabilecek herhangi bir sorunun da önüne geçilmiş oluyor.

Aklınıza gelen her türlü soru için aşağıda bulunan yorum kısmından bize soru sorabilirsiniz.