Tüp Bebek Ve Aşılama Yaptıran Bayanların Tüketmesi Gereken Besinler

Tüp bebek ve aşılama yaptıran bayanların tüketmesi gereken besinler çok önemlidir. Çünkü bu dönemde anne adayı kendine daha fazla bakmalı ve yiyip içtiğine özen göstermeli.

Yardımcı üreme fonksiyonu tüp bebek ve aşılama yöntemi normal şartlarda bebek sahibi olamayan çiftlerin başvurduğu yollardan biridir.  Fakat bireylerin bu kararı alır almaz yapması ve yapmaması gereken bir takım şeyler vardır. Öncelikle kullanıyorsanız sigara ve alkolü hemen bırakmalı hatta sigara içilen ortamda dahi bulunmamalısınız. Önemli konulardan bir diğeri ise beslenmedir. Çünkü anne adayları tedavinin olumlu sonuç vermesi nedeniyle sağlıklı bir bünyeye sahip olmalı ve vücut dirençlerini yüksek tutmalıdır. Bunun için ne yiyip içtiğiniz sizin için oldukça önemlidir. Ayrıca kilonuza da dikkat etmelisiniz. Aşırı kilolu ya da aşırı zayıfsanız bunu normal bir değere indirmelisiniz. Aksi takdirde tedavi sonucu olumsuz olabilir.

Tüp Bebek Ve Aşılama Yaptıran Bayanların Tüketmesi Gereken Besinler

Birey bu süreçte protein, mineral ve omega3 açısından zengin besinler tüketmelidir. Her hafta düzenli olarak 3 defa çeşitli balıklar, haftada 2 defa tavuk eti ve kırmızı et tüketmelidir. Diğer günler ise bol yeşil yapraklı sebzeler ve nohut, fasulye gibi kuru baklagiller tüketmeye özen göstermelidir. Özellikle yeşil mercimeği bol bol yemelidir.

Bunların dışında günde 2-3 litre su içmeli ve çeşitli içeceklerden sıvı almalıdır. Fakat çay ve kahveye fazla yer vermemelidir. Hatta kahveyi tamamen hayatından çıkarmalı. Çayı çıkaramıyor ise oldukça açık içmelidir.