Tüp Bebek Merkezi Seçerken Yapılan Yanlışlar

Günümüzde ilerleyen teknoloji ile birlikte gelişen tüp bebekte birçok çifte çocuk sahibi olabilme konusunda umut ışığı oldu. Fakat tüp bebek merkezi seçerken çiftlerin genelinin yaptığı bazı hatalar vardır.

Tüp Bebek Merkezi Seçerken Yapılan Yanlışlar

Konya tüp bebek olarak insanları bilgilendirmeyi kendimize vazife olarak görüyoruz. Tüp bebek, anne ve baba adayından alınan sperm ve yumurta yani üreme hücrelerinin laboratuvar ortamında döllenmeye bırakılmasıdır. Ardından oluşan embriyolar arasından en sağlıklı ve kaliteli olanı seçilir ve anne adayı rahmine transfer işlemi gerçekleştirilir.

Tedavi günümüz teknolojisi ile oldukça gelişmiş bir tekniktir. Birçok çifti hayaline kavuşturan tüp bebek yöntemi, alındığı karar itibariyle bazı dikkatleri ve sorumlulukları beraberinde getirir. Bunlardan en önemlisi ve yolun başında olanı ise tedavi için seçilecek merkezdir. Bu süreçte çoğu çift bazı yanlışlar yapmaktadır. Örneğin merkez seçiminde yapılan en önemli yapılan yanlışlardan biri de yanlış değerlendirmedir. Burada çiftler ilk olarak kliniğin başarı oranına bakmaktadır. Fakat tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen unsurlar arasında; anne adayının yumurta rezervleri, kadının yaşı, sperm kalitesi, daha önceki denemelerin sonuçları, genetik bir hatalık taşıyıp taşımaması gibi birçok faktör göz önünde bulundurulur. Bu sebeple bazı tüp bebek merkezleri ise tedavisi kolay hastaları kabul edip, diğer çiftleri reddederek başarı oranları yüksek göstermektedirler. Bu nedenle merkez seçiminde yukarıda saydığımız unsurları dikkate alıp, bunların dışında eve sağlıklı bebek götürme ve gerçekçi gebelik oranlarını göz önünde bulundurarak seçiminizi yapmaya özen göstermelisiniz.