Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

Tüp bebek tedavisi birçok çiftin ilk alternatifleri arasında yer alır. İlerleyen zamanla birlikte gelişen teknoloji tedaviyi de oldukça geliştirmiştir. Peki bunun için ne kadar maliyet gerekli ve tüp bebek fiyatı ne kadar gelin hep birlikte bakalım.

Tüp Bebek Tedavisi Fiyatları

Tüp bebek doğal yollarla çocuk sahibi olmayan çiftlerin başvurduğu yöntemlerden biridir. Tedavi, anne ve baba adayından alınan üreme hücrelerinin özel laboratuar ortamlarında döllenmeye bırakılmasıyla gerçekleşir. Fakat bu işlemin sonucuna bağlı olarak daha farklı yollarla da döllenme gerçekleştirilir.

Birçok çifti psikolojik ve sosyolojik açıdan etkileyen tüp bebek tedavisi çiftleri maddi yönden de etkiler. Tedavi malzemeleri yurt dışından geldiği için dolar ve euronun yükselmesine bağlı olarak tüp bebek fiyatları değişiklik gösterir. Yalnız herhangi bir kuruluşa bağlı iseniz sizlere avantajları olur. Bu avantajlardan yararlanabilmek için sağlık bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma veya üniversite hastanelerinden tüp bebek tedavisi uygundur raporu almalısınız. Bu rapor alındığı takdirde bağlı olduğunuz kuruluş tarafından tedavinin 1.123 TL’lik ücreti karşılanır. Tüp bebek tedavi fiyatı seçtiğiniz merkeze göre de farklılık gösterir. Örneğin özel bir klinikte 4000-5500 TL arası değişir.

Tüp bebek tedavi fiyatını etkileyen unsurlar

Tüp bebek tedavi fiyatları belli bir fiyata sahip olmuyor diyebiliriz. Çünkü bazı unsurlara bağlı kalarak değişir. Örneğin anne adayının yumurta rezervlerinin durumu tedavi fiyatını etkilemektedir. Bu fiyat daha çok ilaç maliyetinde farklılık gösterir. Tedavi ilaçlar haricinde 2000-3000 arası bir maliyet gösterir. Fakat az öncede belirttiğimiz gibi kullanılan tekniğe göre değişir.