Tüp bebek tedavisinde yenilikler

Tüp bebek tedavisinde yenilikler her gün gelişerek devam etmekte. Tüp bebek tedavisi 40 yıl öncesine göre oldukça gelişmiş durumda. Doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftler yeni geliştirilen tüp bebek tedavi yöntemleri ile bu isteklerini gerçekleştirebilirler.

Tüp bebek tedavisinde yenilikler

Günümüzde normal yollardan çocuk sahibi olamayan çiftlerin bir numaralı alternatif tedavi yöntemi tüp bebek tedavisidir. Özellikle modern yaşamın getirdiği stresler , sağlıksız beslenme ve kadınların iş hayatı ya da başka nedenlerden dolayı çocuk sahibi olmayı ertelemesi gibi nedenlerden dolayı normal yollardan gebelik ihtimali her geçen gün azalmaktadır. Bu nedenle dünya genelindeki çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin %15′ i doğal yollardan çocuk sahibi olamadıkları için alternatif tedavi yöntemlerine yönelmektedirler. Alternatif tedavi yöntemlerinde ilk olarak sorunun doğru tespiti yapılır ve ardından çözüm yolları belirlenir. Alternatif tedavi yöntemi olarak çevreden başarılı olduğunu gördüğümüz tüp bebek tedavisini ilk olarak uygulamak doğru bir yol değildir. Tüp bebek tedavisinden önce yumurtlama tedavisi , aşılama yöntemleri gibi uygulamaları denemek gerekmektedir. Zira bu uygulamalar tüp bebek tedavisine göre daha kolay ve daha ucuz yöntemlerdir. Ancak  eğer bu tedavilerden başarılı sonuçlar elde edilemiyorsa tüp bebek tedavisine geçmek kaçınılmazdır. Her yıl geliştirilen bu uygulama çiftler için de bir umut kaynağı durumundadır. Geliştirilen tüp bebek tedavisi ile birlikte gebelik ihtimali sıfıra yakın olan çiftlerde bile çocuk sahibi olabilme hayali gerçekleşmektedir.

Tüp bebek tedavisi

Tüp bebek tedavisi 40 yıldan fazladır çiftlere umut olmaktadır. 40 yıl öncesine göre fazlaca geliştirilen bu uygulamanın her geçen yıl daha fazla geliştirildiği bilinmektedir. Bu bağlamda en başarılı alternatif gebelik yöntemi olduğu ifade edilen tüp bebek tedavisi , eskiden 3 denemede başarısız olunmasının ardından bir daha denenmesi tavsiye edilmemekteydi. Bu bağlamda üçüncü denemeden sonraki denemeler zaman ve para kaybı olarak görülmekte iken yeni gelişmeler bu durumu tersine çevirebilir. Tüp bebek tedavisinin geliştirilmesi ile yeni yöntemler ortaya çıkmış ve şansı 0 olarak görülen çiftlerde dahi sonuç alınabilmiştir. Zira yeni geliştirilen ” yapay rahim” , ” sperm büyütme” , ” genetik inceleme” gibi yöntemlerden sonra doğal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlere bir umut ışığı doğmuştur.