Tüp Bebek Transferi Nasıl Yapılır?

Tüp bebek transferi için merkeze başvuru yapan çiftler için öncelikli olarak normal yollarla neden çocuk sahibi olunmadığına yönelik bir araştırma yapılır. Bu araştırmalar ile birlikte çözümün tüp bebek olduğu kanısına varılırsa operasyonlar başlatılır. Çiftlerin bu aşamada en çok merak ettiği detaylardan bir tanesi tüp bebek transferi olmaktadır. Özel bir şekilde yapılan bu işlemler, çiftler için kolay olduğu gibi hamilelik için laboratuvar ortamında mucize yaratılmaktadır. Eğer operasyonlar sonrasında hamilelik başlangıcı olursa, tüp bebek gelişim süreci başlatılır ve sağlıklı bir doğumun başlaması için destek sağlanır.

Tüp Bebek Tedavisinde Transfer Nasıl Yapılır?

Tüp bebek tedavisinde çiftlerin birlikte katılımı önemlidir. Anne adayından alınan yumurtalıklar, baba adayından alınan spermler ile buluşturulur. Bu aşama sonrasında ise embriyo oluşturulur. Embriyolar için uygun bir zaman belirlendiğinde ise rahme yerleştirme süreci başlatılır ve bu aşama transfer olarak bilinir. Transfer süreci çok kısa sürdüğü gibi rahme yerleştirme sonrasında hamilelik takibi başlatılır. Eğer operasyonlar başarılı bir şekilde tamamlanırsa, hamilelik başlar ve çiftler için hamilelik için genel bir süreç başlar.

Tüp bebek transferi sonrasında iki ihtimal vardır. Başarılı bir gebelik ve başarısızlık. Başarısızlık sonraki tekrar operasyonlar için engel değildir ve tüp bebek tedavisi tekrar tekrar denenebilir. Bu bakımdan çiftlerin başlangıç aşaması itibari ile tüm sonuçlara hazır olması ve psikolojisini buna göre hazır hale getirmesi gerekir.